סושיאל קומרס - ההזדמנות הגדולה הבאה אונליין

דמיינו עולם שבו מי שרואה פוסט של העסק בפייסבוק (או אינסטגרם, טיק טוק ואפילו שיחת ווטסאפ)...

יכול/ה ללחוץ על המוצר שמתויג באלגנטיות >

לראות עמוד מוצר בתוך הרשת החברתית, בלי לעבור לאתר >

וגם לקנות מיד, בלי לחכות ובלי אפילו... להקליד פרטי אשראי.

נשמע כמו חלום?

זה סושיאל קומרס, וזה כאן ממש בחודשים הבאים. שני החלקים הראשונים - תצוגת חנות בפייסבוק, אינסטגרם ווטסאפ - למעשה, כבר כאן. טיק טוק עומדת להצטרף בקרוב.

במאמר הזה אנחנו מעדכנים כל הזמן מה קורה בתחום הסושיאל קומרס - ועד כמה קרב היום הזה. רוצים להבין יותר איך זה יעבוד? צפו בוובינר על מה צפוי ואיך אפשר להתכונן: https://bit.ly/3r3gXLS או קראו את המאמר: https://bit.ly/3aglOmM8.12.20 - הארנק הדיגיטלי נובי צפוי בתחילת 2021

פייסבוק אישרה שהיא מתכוונת להשיק כבר בתחילת 2021 - כנראה בפברואר - את הארנק הדיגיטל, נובי.

הארנק יאפשר תשלום דרך המסנג'ר (כמו ב"ביט" או "פייבוקס" - בלי להוציא אשראי כל פעם!). ואחרי שפייסבוק איחדה את המסנג'ר של פייסבוק עם אינסטגרם - צפוי אימוץ מהיר של הארנק הזה.


8.12.20 - עגלת קניות בווטסאפ ווטסאפ הוסיפה לאפשרות תצוגת המוצרים בתוך ווטסאפ ביזנס גם "עגלות קניה" - עוד שלב בדרך לחנות מלאה: קטלוג > מוצרים > סליקה, בתוך ווטסאפ.
11.20 - תשלום ישיר בווטסאפ בהודו - ויש מה ללמוד ווטסאפ פיי - תשלום ישיר על מוצרים דרך ווטסאפ - נפתח בהודו כניסוי. רק חודש עבר וכבר אפשר לראות שהיכולת להציג קטלוג לצד תשלום ישיר משנה לחלוטין את כל עולם הקניות אונליין בהודו. הניסוי מביא כמות עצומה של משתמשים שעד כה קנו מעט מאוד אונליין לשימוש יומיומי - והעסקים מתנפלים על האפשרות הזו, מרשתות אופנה ענקיות עד הירקנים השכונתיים.


27.10.20 - טיק טוק מצטרפת

מתוך האתר של שופיפיי - ההכרזה על חנויות טיק טוק

טיק טוק מצטרפת לטרנד הסושיאל קומרס, ומכריזה על חנויות טיק טוק - כמו פייסבוק, אפשר יהיה לתייג מוצרים בסרטונים, לחיצה תוביל לעמוד מוצר לרכישה ישירה בתוך הרשת החברתית, כולל סליקה. השותפה למהלך היא שופיפיי - אותה שותפה למהלך החנויות של פייסבוק ובנותיה. המשמעות: גם אם פייסבוק תפורק, או תשתנה מהותית, מכירה ישירה ברשתות חברתיות כאן להישאר.22.10.20 - כלי סושיאל קומרס בווטסאפ ביזנס ווטסאפ משיקה כלים חדשים לעסקים בתוך ווטסאפ ביזנס, כולל תצוגת קטלוג שלם ומוצרים בודדים בצורה נוחה ישירות דרך ווטסאפ. בינתיים, ללא סליקה ישירה - רק מעבר לסליקה באתר או דרך הודעות.


30.9.20 - המסנג'ר של אינסטגרם ופייסבוק מאוחד אינסטגרם מודיעה על "חוויית מסנג'ר חדשה", שמאפשרת גם משלוח הודעות בין משתמשי פייסבוק מסנג'ר להודעותה האישיות של אינסטגרם, והלכה למעשה מאחדת את שניהם למסנג'ר אחד עם ה-ר-ב-ה יותר משתמשים. הזכרנו כבר שעוד רגע מגיעה סליקה ישירה דרך ארנק דיגיטלי על גבי המסנג'ר הזה?


19.5.20 - ההכרזה על חנויות פייסבוק

פייסבוק מודיעה רשמית על השקת "חנויות פייסבוק" (-אינסטגרם -ווטסאפ): חנות שכל עסק יכול לבנות במערכת של פייסבוק, ודרכה להציג מוצרים ואפילו קטלוג שלם בכל 3 הפלטפורמות. ניתן לתייג מוצרים בתמונות וטקסט > הקלקה פותחת עמוד מוצר. בארה"ב, ניתן לשלם ישירות דרך פייסבוק pay ואינסטגרם צ'קאאוט, וסליקה ישירה צפויה להגיע גם לשאר העולם. השותפה למהלך היא שופיפיי.


18.6.19 - פייסבוק מפתחת ארנק דיגיטלי פייסבוק מכריזה על ארנק דיגיטלי שהיא מפתחת, ויאפשר לכל יוזר במסנג'רים שלה - ווטסאפ, פייסבוק ואינסטגרם - לשלוח כסף לכל יוזר אחר. ההכרזה היא חלק מההודעה על ליברה (מאז השתנה לדיאם), מטבע דיגיטלי שהיא מפתחת עם חברות נוספות.

© 2018 כל הזכויות שמורות